MENÜ

                                   trekking baráti kör oldala               

 

A kezdetek

 

2007 májusa

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba

 

Útvonal: Óhuta – Regéc - Fony – Korlát – Boldogkőváralja

 

 

Minden kezdet nehéz az első három út két fővel nehéz terepen és nyári kánikulában valamint Miklós a megfelelő kerékpár kiválasztásával indult. Az első út nehéz terepén nem igazán működöt a csepel túra kerékpár.

 

 

2007 május

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba

 

Útvonal: Pálháza – Telkibánya – Pálháza

 

 

2007 július

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba

Útvonal: Erdőbénye – Aranyos – puszta – Abaújszántó – Golop – Monok – Legyesbénye -Meggyasszó – Szentistvánbaksa – Felsődobsza - Abaújszántó

 

 

 

A nyári 35 – 40 fokos kánikula erősen megnehezítette a túrát

 

 

 

 

2007 október 15.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Óhuta – Középhuta – Újhuta – /zárt erdészeti úton/ - Kőkapu – Pálháza – Újhuta – Középhuta – Óhuta

 

Útvonal hossza: 52 km.

 

 

Az első út amikor kialakult a három fős alap csapat amely egy évig sajnos nem bővült. Csodálatos októberi napsütésben volt részünk, bár induláskor még a sapkára és kesztyűre is szükség volt, de hamar jó idő lett. A z őszi táj szépsége magával ragadta a csapatot. Kőkapu festői szépségének megtekintése után egy kis sörözés Pálházán majd vissza az óhutai alaptáborba. Amilyen könnyed volt lesuhanni Újhutáról Kőkapura a meredek úton a vissza úton ugyan olyan olyan küzdelmes volt a feljutás oda.

Humoros volt : Miklós meg viccelte a gomba szedőt „ Hé fiúk gombát találtam” és megemelte a gomba szedő kosarát.

A nap végén Tolcsván Béla bácsi pincéjében borkóstolás és vásár valamint a borász anekdodáinak meghallgatása következet. Az öreg a végére ugyan csak fel öntött a garatra.

 

 

 

2007 november 08.

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán

 

 

Útvonal: Erdőbénye – Aranyos völgyön át – Aranyos-puszta – Boldogkőújfalu – Boldogkőváralja

 

Útvonal hossza : 43 km.

 

 

A borult, felhős időjárás ellenére elindultunk. Habár az idő vacak volt minden rosszban van valami jó alapon kiderült, hogy a nehézségek ellenére a karjuk csinálni a bringázást. Akár szó szerint nevezhetjük ezt a napot „ víz választónak”.

 

Csak általánosságban: amikor felértünk a Boldogkőváraljai várhoz az éterem pincére kissé ironikusan meg jegyezte nem éppen kerékpár túrázásra való az idő. A nap végén Erdőbényén Csaba szó szerint öntötte a vizet a cipőjéből.

Humor: Bodrogkeresztúron Rozgonyi István borász már úgy emlegetett bennünket „ az elázott csapat” különösen Csaba.

Az esős évadzárón csak erősödtünk testben és lélekben egyaránt. Zárás ként borozás a Rozgonyi pincészetben.

2008.

 

 

 

Új évad, néhány új társsal és sok tervvel reménnyel. 2008 a humor éve volt tele nagyszerű történetekkel, viccel, szállóigévé lett mondásokkal. Főleg az új tagoknak köszönhetően, de sajnos az új tagok nem tudtak tartósan a csapatban maradni. KÉR ÉRTE.

 

 

Évadnyitó:

2008. március 30.

 

 

Résztvevők : Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán, Sereghi Pál, Kecskés György

 

Útvonal: Sárospatak – Károly-falva – Smaragdvölgyi pihenőpark és ifjuságitábor – Rudabányácska – Sátoraljaújhely – Sárospatak - Makkoshotyka – Hercegkút – Sárospatak

 

Útvonal hossza : 60 km.

 

 

Kora tavaszi időben jó hangulatban indultunk a sárospataki alaptáborból Károly-falvára. Az ébredező erdei utakon a smaragdvölgyi pihenőparkhoz. Ott egy kis pihenő és reggeli. Azután irány Rudabányácska ez egy piciny falu.

Innen Sátoraljaújhelyre, rövid pihenő után irány Makkoshotyka és itt csúcsosodott ki Pali egyénisége. Főbb mondásai szálló igévé nőttek: „ meg előzlek morison és ad fel Zoli nem éri meg!”De az sem volt semmi a mikor a cigány boltostól megkérdezte,hogy „itt mindenki cigány?”

Rövid sörözés a cigány boltosnál aztán irány Hercegkút pedáns tiszta német sváb település. Aztán vissza Sárospatakra majd haza. Közben borozás Rozgonyiéknál ahol Pali hozta a formáját, kevesellte a kóstoló mennyiségét.

Humor: Palit nem lehetett felül múlni az Ő jelenléte és egyénisége tiszta humor.

Pali a sárospataki várnál is hozta a formáját, szerinte nem egy nagy szám ilyet Ő is tudna építeni.

Jó, biztató kezdett,könnyed terep viszonnyal. / Mellesleg a sárospataki vár a keleti ország rész legépebben marad vára./

 

 

 

2008. április 20.

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Háromhuta - Pálháza – Filkeháza – Pálháza – Háromhuta

 

Útvonal hossza : 50 – 60 km.

 

 

Tavaszhoz képest kicsit csípős időben indultunk Háromhutáról amely település a kedvenceim közzé tartozik rendezett házaival és szép környezetével.

A szokásos erdészeti úton le zúgtunk Pálházáig majd Filkeházán keresztül Puszta-faluba. Az ebédet követően irány a füzéri vár amely messziről is úgy tűnik, hogy magasan van és tényleg magasan van. Ez az út számomra fontos tanulság volt. Mert bőséges ebéd után és edzés nélkül erőn feletti teljesítményre volt szükség, hogy feltekerjek és túlzás nélkül állítom,hogy ájulás közeli állapotban voltam. Sovány vigasz, hogy Miklós is hasonlóan nézet ki, de ő percek alatt teljesen felfrissült és mint egy hegyi kecske ment fel a várhoz. Én természetesen levontam a megfelelő következtetést és a következő útjainkon még csak hasonló sem történt.

Humor: Miklós a számára teljesen ismeretlen embereknek is beszólt a várnál akik lihegve nehezen jöttek felfelé,” lehet, hogy meg sem éri , meg amúgy is magasan van.”

 

 

2008 május 04.

 

 

Résztvevők : Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán, Kecskés György

 

Útvonal: Aranyos-puszta – Abaújkér – Gibárt – Encs – Csobád – Halmaj – Kiskinizs – Hernádkércs – Felsődobsza – Abaújszántó

 

Az útvonal hossza:

 

 

A Hernád-völgyi túra szemerkélő esőben kezdődött az Aranyos-pusztai alaptáborból majd Abaújkéren át Gibártig ahol megnéztük a vízi erőművet. Azután Encs következett majd egy rövid szakaszon érintettük a 3-as főutat Csobádon keresztül Halmajig innen Kiskinizs, Hernádkércsen keresztül Felsődobszáig. Ott egy rövid pihenő, étkezés egy sör.

A község határában egy dombon megálltunk egy régi kastély szerű épületnél ami elég romos volt , de a kilátás a tájra remek.

A nagy táblában található repce sárgára festette a földet. Miklós és Csaba egy kis házi versenyt is rendeztek aminek borulás lett a vége.

Én pedig meg szereztem az első defektemet így pót belső hiányában toltam a bringát 5-6 km-t Abaújszántóig ahová a fiuk értem jöttek. Gyuri pedig hősiesen kitartott mellettem.

Az út humora a defektem ugyan is séta közben a sok szövegelésem miatt Gyuri elnevezett szokol rádiónak.

A borult időjárás rá nyomta bélyegét s hangulatra amelyet a szövegelésemmel próbáltam feldobni..

Tanulság: Legyen mindig tartalék belső.

 

 

2008. május 23.

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán , Sereghi Pál

 

Útvonal: Kisar – Fehérgyarmat – Nábrád – Olcsvaapáti – Olcsva – Vitka – Nagydobos – Szamos- szeg – Szamoskér – Tunyogmatolcs – Fehérgyarmat – Kisar

 

Útvonal hossza : 73 km.

 

 

Nagyszerű májusi időben a kisari alaptáborból indulás Fehérgyarmatra aztán Nábrádra. Pali gyengén bírta már ekkor 1-2 km-re lemaradt.

A nábrádi pihenő és kerékpár csere után irány Panyola, Olcsvaapáti. Itt Pali szinte már eltűnt, és még a bringámat is elrontotta. Olcsvaapátiból komppal mentünk Olcsvára ott megnéztünk egy nagyon szép templomot, majd irány Vitka majd , rövid sörözést követően Pali már teljesen KO volt. Következő állomás Nagydobos étkezés egy szép kis kúriánál. Aztán Szamosszeg, Szamoskér, Tunyogmatolcs itt egy újabb sör és Pali elmarasztalása. Vissza Fehérgyarmatra és Kisarra.

Az út humora: Pali személye mindig garancia a nevetésre ez minden helyszínen jelen van . Még a tunyogmatolcsi kocsmáros hölgy is ismeretlenül elmarasztalta a cigi és az egészséges kerékpáros élet nem fér össze. Ráadás ként Miki felesége is megjegyezte, hogy fáradtnak tűnik.

Szép időben nagyszerű utunk volt. Sajnos Sereghi Pali már többé nem jön velünk mert leszámolt a cégünktől. Kár érte.

 

 

2008 június

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Kecskés György, Andrási Tibor

 

Útvonal: Hollóháza – Kéked – Abaújvár – Zsujta – Hidasnémeti – Szlovákia – Hollóháza – Peringhym

 

Útvonal hossza : 80 km

 

 

Az évad legnehezebb útviszonyú túrája volt ez. Viszont a látott tájak szépsége lenyűgöző.

 

A Hollóháza, Kéked, Abaújvár szakasz igazán kerékpárost próbára tevő útvonal. Érdekes a túrában , hogy Miklós ezen a nehéz úton volt a legjobb formában. Gyuriék nagy bánatára,

 

 

 

2008 június 28

 

 

Résztvevők:Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán, Kecskés György

 

Útvonal: Középhuta – Kőkapu – Pálháza – Bózsva- Telkibánya – Göncz – Göncruszka – Vilmány – Fony – Regéc – Óhuta – Középhuta

 

 

A táborhely tulajdonképpen Újhuta és Középhuta között volt. Innen irány Kőkapu , mert Gyuri még nem volt ott. Kis pihenő után a pálházai ipari telepen keresztül Bózsva , majd Telkibánya következett. Telkibányán rövid pihenő sörözéssel ,azután irány Gönc , ahol gyerek kórus találkozó volt.

A park szegletében meghúzódva ebédszünetet tartottunk,é s aztán Göncruszkán át Vilmányig majd Fonyig tekertünk. Gyuri kissé megzuhanva vette tudomásul a Fony-Regéc emelkedőket. Regécről száguldás a Hutákba, majd várakozás Gyurira és Mikire ,mert megálltak cseresznyézni Regécen. Humoros : Gyuri állítólag azért maradt le, mert megfájdult a hasa a datolyától.

Sajnos ez volt Gyuri utolsó útja velünk. Leszámolt a cégtől és elment kamionsofőrnek.

 

 

2008. július

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán, + Győző

 

Útvonal: Mádi sárga borház – Mád – Tállya – Golop – Monok – Legyesbénye – Bekecs – Taktaszada – Szerencs – Mezőzombor – Mád.

 

Útvonal hossza:

 

Változékony volt az időjárás és változó terepviszonyokban volt részünk. A verőfényes napsütésben és néhol szemerkélő esőben nehéz 10 %-os lejtőkkel tele úton hajtottunk. A mádi sárga borházaknál volt az alaptáborunk. Utunk Mádra vezetett, majd Tállyára. A települések között egy kicsit barackoztunk is.

Golopon megnéztük a Vay család kastélyát, ezután Monok felé vettük az irányt. Itt a Kossuth ház és a főtér volt az érdekesség. Monokról Legyesbényére mentünk , és útközben elértük az idei sebesség rekordot amely 57,8 km/h , persze lejtőn lefelé. Aztán Bekecs előtt nehéz 10 %-os emelkedőben volt részünk. A Takta köz ehhez képest már csak gyerekjáték volt. Taktaszadán rövid pihenés és sörözés várt ránk. A kocsmában 20 éves diákoknak néztek minket. Szerencs, Mezőzombor, majd a mádi borházak ahol poénként még fel tekertünk a disznószőlői hegy 2/3 - ra. Hazafelé boroztunk Bodrogkeresztúron.

Humoros: A barack szedés és a taktaszadai kocsma.

 

 

 

 

2008. augusztus

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán.

 

Útvonal: Tiszakanyár – Cigánd – Pácin – Nagykövesd (Szlovákia) – Pácin – Nagyrozvágy – Kisrozvágy – Berzsenyi-falu – Semjén – Ricse – Cigánd -Tiszakanyár

 

Útvonal hossza: 80 km.

 

Ragyogó napsütés és nap várt ránk. Már a tiszakanyári alaptábornál aranyos volt egy templomba siető néni , aki jó egészséget és kitartást kívánt az útra, és ez csak a kezdet volt. A cigándi Tisza-hídon átkelve irány Pácin ahol egy kisebb Rákóczi kastélyt néztünk meg, majd a tárlatvezető tanácsára átgurultunk a 10 km-re lévő szlovákiai Nagykövesdre megnézni egy Rákóczi vár romjait.

Utána vissza Pácinra utána pedig Nagyrozvágy, Kisrozvágy , ahol a település határában üzemeltetnek egy honfoglalás kori falut, Berzsenyi-falu néven.

A korabeli életről sok minden látható itt. A hőségtől megszomjazva indultunk tovább, de a legközelebbi Semjén községben nem volt italbolt. Utunkat folytatva értünk Ricsére, ahol sörben és humorban volt részünk. Mikor Miki megkérdezte az első embert, akivel találkoztunk nevetésben törtünk ki. Ugyanis már igen ittas állapotban volt az ember ,és kérdésünkre , hogy hol a kocsma, csak azt válaszolta : ,,Túl.”, de mint túl, azt nem mondta. Igen derűsek lettünk, megtaláltuk a kocsmát és vele a sört. Ezután megnéztük a látnivalókat ,és néhány képet készítettünk a juhászok kútnál. Ekkor jött az újabb humor. Szerettünk volna mind a hárman egy képen lenni, ezért megkértünk egy közeli buszváróban beszélgető fiatal társaságot, hogy csináljanak rólunk közös képet. Amikor kész volt a kép , Miki megmutatta az eredmény a kép készítő kislánynak. Ő így válaszolt : ,,Óhh, de sugár lett.”. Nyilván jót nevettünk. Ezek után irány Cigánd. Útközben még megálltunk körtét szedni, aminek a súlya igen nyomta a hátunkat 80 km után.

Humor: Ricsei események.

 

 

2008. szeptember 17.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós Bihari Csaba Barabás Zoltán

 

Útvonal: Rakacaszend – Meszes – Szalonna – Szendrő – Szuhogy – Rudabánya – Felsőtelekes – Rudabánya – Szuhogy – Szendrő – Szalonna – Meszes – Rakacaszend

 

Az útvonal hossza : 60 – 70 km.

 

 

Ezen a napon ideális időjárási körülményekkel várt bennünket a Csere – hát. Miki Rudabányára és a bányatavakra volt kíváncsi nekem pedig régi vágyam volt a rakacai víztárolót újra látni, amit középiskolásként ismertem meg. A rakacaszendi alaptáborból indulva Meszesre és Szalonnára értünk. Tovább haladva egy lovastanyánál pihentünk meg és néztük a különböző állatokat. Miklós hamar össze haverkodott egy lóval. Szendrőn és Szuhogyon végig tekerve a szebb napokat látott Rudabányára értünk. Itt történt néhány érdekes dolog. A helybeliek egymástól eltérően mondták az utat a tavakhoz.

Majd amikor egy ösvényre terelődtünk a bokrok mögül feltehetően egy idősebb női hang szólt, hogy jó helyen járunk. Tovább tekertünk illetve toltuk a bringát, de nem találtuk a tavakat. Voltak viszont gyűjtögető cigányok és gyerekeik. Miki gondolta ők majd segítenek, de kis híján majdnem baj lett belőle. Rövid útba igazítás után tovább indultunk keresni a tavakat így érkeztünk el Felsőtelekes határába ahol gombászó motoros bácsi végre kisegített bennünket.

Csaba és én legurultunk a kijelölt úton, de Miki elnézte a jelet ő már nem jött le. Felülről láthattuk a tavakat, majd a rövid de annál meredekebb kapaszkodón vissza tekertünk a város határához ahol Miki már várt ránk.

Vissza felé Szuhogy – Szendrő irányába a lejtőkön még egy kicsit csapattunk, majd Szendrőn megnéztük a műemlék templomot és kastélyt. Szalonnán szintén meg álltunk egy picit az Árpád kori templomot meg tekinteni. Tovább haladva az én kérésemre a rakacai víztárolónál pihentünk majd Meszesen keresztül értünk Rakacaszendre. Ahol Bözsike néni megmutatta nekünk a szintén Árpád kori templomot.

Nagyszerű szezon záró volt ez. Csodás időben teljesült egy régi vágyam, mert kétszer is meg álltunk a Rakacai víztárolónál néhány perc erejéig.

Humor: A rudabányai fasornál kiszóló néni és Szendrő előtti lovas tanya lója.

2009

 

 

 

Új évad. Új tervek és néhány új társ. Végre sikerült Gönczi Lacinak is csatlakozni a csapatunkhoz aminek én különösen örülök. A tervek között volt egy hosszabb 100 km- s út. Nyitni a Zemplén

után a Csere – cserehát és Bükk irányába.

 

 

 

2009.április 04.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós Bihari Csaba Barabás Zoltán Gönczi László

 

Útvonal: Tamás-bokor – Kisfástanya – Tiszalök – Tiszadada – Tiszadob – Tiszavasvári – Tiszalök

 

Útvonal hossza 53 km.

 

 

Szezon kezdetnek könnyed síkvidéki utat terveztünk. Csaba és én már Tamás-bokortól tekertünk a tiszalöki alaptáborhoz. Tiszalökön az erőmű megtekintése után indultunk Tiszadadán keresztül Tiszadobra. Itt meg néztük a kastélyt és pihentünk és ettünk egy picit. Vicces volt amikor a kastély bejáratánál egy régi ismerőssel találkoztam és öt perc beszélgetés után kérdezte meg honnan ismerjük egymást. Tiszadobról tekertünk vissza Tiszavasváriba ahol rövid pihenő és egy sör volt a program. Vasváriból irány Tiszalök és ezzel véget is ért a szezon kezdő buli. Rövid de hangulatos kerekezés volt az első út.

 

 

2009 április 25.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós Bihari Csaba Barabás Zoltán Gönczi László

 

 

 

Útvonal: Abaújlak – Gadna – Felsővadász - Kupa - Tomor -Lak - Hegymeg - Damak - Edelény -Damak - Hegymeg - Lak - Tomor - Kupa -Felsővadász - Gadna - Abaújlak – Szanticska

 

Útvonal hossza: 80 km.

 

 

Bár a Miskolc - rali eredeti tervünket keresztül húzta maradtunk a Csere – hátban. Jó időjárási viszonyban kerekezhettünk. Végre voltam Szanticskán! Az Abaújlaki alaptáborból indulva Gadna , Felsővadász, Kupán át Tomorig meg sem álltunk itt rövid pihenő és fényképezés után Lak majd Hegymeg következet ahol elértem az idei és talán örök sebesség rekordot ami 61.7 km/h, dobról lefelé hosszú lejtőn. Majd Damakon keresztül Edelénybe jutottunk. Itt meg néztük a földvárat, helytörténeti házat és a romos állapotú Czobor kastélyt. Majd pihenő sörözés volt a program. Azután vissza indultunk útközben Tomornál álltunk meg pihenni itt Miki két perc alatt elaludt a játszótér füvében. Tovább haladva Felsővadászon szerettük volna meg nézni a Rákóczi kastélyt, de csak kívülről sikerült. Aztán Gadnán keresztül irány Abaújlakra. Ráadásként még elgurultunk Szanticskára .

Humoros volt az edelényi focipályánál lévő cigány kis fiuk beszólása Csabának és Miki el alvása a tomori játszótér füvében.

 

2009. május 24.

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós Bihari Csaba Barabás Zoltán Gönczi László

 

Útvonal: Szendrő – Szuhogy – Rudabánya – Felsőtelekes – Kánó – Imola – Ragály – Trizs – Aggtelek – Jósvafő – Szinpetri – Szin – Perkupa – Szalonna – Szendrő

 

Útvonal hossza 81 km.

 

Május végi időjárás,és a szokásos, küzdelmes , de látványban gazdag út várt ránk . Három darab 10%-os emelkedővel. Szendrői alaptáborból Szuhogy felé vezetett utunk. Útközben meg álltunk a már ismert lovastanyánál, elvégre az egyik ló már tisztára „spanunk”. Rudabánya következet és vele az emelkedőkkel való küzdelem már a városban alig fordultunk rá a felsőtelekesi útra rögtön egy 10%-os emelkedő jött. Azt leküzdve jutalomként vadszamócát szedhettünk a rudabányai erdőben és a látvány sem volt utolsó. Miki szerint az alacsony Tátra hegyeit láttuk.

Utunk folyamán további élményekben volt részünk. Kánon áttekerve Imolára értünk ahol a falu elején és végén egy – egy 10%-os emelkedővel kellet megküzdeni, ezeket legyűrve viszont pazar látványban volt részünk Ragály előtt. Az ott készült képek nem tudják teljesen vissza adni azt a látványt. Ragályon rövid pihenő, ebéd és sörözés volt a program. Tovább indulva Trizsen át Aggtelekre, ott pihenő, és irány Jósvafő ahol 30 perc nézelődés után indultunk tovább egy kis patakból duzzasztott tóhoz. Viccesen hangzott amikor Miki pihenési szándékára Csaba bevágta, hogy most „alszol egyet”. Szinpetribe érve meg néztük a kőből kirakott szalamandrát és a hucul ménest, valamint ki javítottuk Laci defektjét. Szin és Perkupa után értünk Szalonnára majd Szendrőre. Szendrőn még feltekertünk a vár hegyre, de részemről kissé csalódás volt mert látványban többet vártam.

 

 

2009. június 14.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós Bihari Csaba Barabás Zoltán Gönczi László „Kiszi” Tamás

 

Útvonal: Túristvándi – Kölcse – Sonkád – Botpalád – Kispalád – Kishódos – Nagyhódos – Garbolc - Méhtelek – Rozsály – Gacsály – Csengersima – Szamosbecs - Csenger – Pátyod - Porcsalma -

Ököritófülpös – Győrtelek – Tunyogmatolcs – Fehérgyarmat – Penyige – Kömörő – Túristvándi

 

Az útvonal hossza 111 km.

 

A csapat új taggal bővült Csaba sziki becenevű haverjával. Kánikulai meleg időben gurultunk le a rekordnak számító távot .Túristvándi alaptáborból Kölcsére mentünk ahol a református templomot,és haranglábat néztük meg. Utunk a sonkádi református templomhoz vezetett amely műemlék. Be is mentünk. Botpalád , és Kispaládra értünk, ahol megálltunk egy felújítás alatt lévő templomnál következő megálló Gacsály után volt. Majd tavas, mocsaras vadvilágban gazdag úton értünk Csengersimára onnan Szamosbecsre ahol ebédidőt tartottunk rövid gurulás után Csengerre értünk és hosszabb város nézés volt a program. Meglepően szép a város központ. Innen Pátyod, Porcsalma, Ököritófülpös következett. Ott rövid pihenőt tartottunk. Következő megálló Tunyogmatolcs ahol törzshelyünknek számító kocsmában egy sört ittunk és közben beszélgettünk a helyiekkel. Meg voltak lepődve a teljesítményünkön. Tunyogmatolcsról megállás nélkül tekertünk Túristvándiig az út végére Miki és Én eléggé elfáradtunk, de a többiek is.

Humoros volt az egész csapat hangulat és a Tunyogmatolcsi kocsmában való anekdotázás.

2009 július 5

 

Résztvevők: Kocsis Miklós , Bihari Csaba, Gönczi László, Kocsis Péter, Kocsis Attila , Gönczi Cintia, Zsodkó Tamás, Kiszi Tamás

 

Útvonal: Miskolc – Lyukóbánya – Parasztnya – Ómassa- Lillafüred – Alsó-Felső Hámor – Miskolc.

 

Az útvonalhossz: 50 km

 

Csoportokra alakulva nagy létszámú csapat indult Miskolcról Felső Hámor felé. Az időjárás nagyszerű volt, a terep pedig változó ám nem túl nehéznek bizonyult. Érdekes hangulatot alakít ki a nagy létszámú csapat. Humor és a pazar látvány mint mindig, most is jelen volt.

Humor volt Miklós beszélgetése a cigány emberrel a szabadnapos szamárról.

 

 

 

2009 július 26

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Gönczi László, Zsodkó Tamás, Kocsis Péter, István

 

Útvonal: Sátoraljaújhely – Széphalom – Mikóháza- Pálháza – Füzérradvány – Vágáshuta – Kovácsvágás-

 

Útvonalhossza: 70 km

 

 

A csapat két részre osztottan vágott neki a kellemes nyári túrának. Említésre méltó Sárospatak, Széphalom és a füzérradványi kastély. Nagyszerű érzés használni a Sárospatak és Füzérradvány között megépült kerékpárutat.

Az alap csapat bővített utat járt be Vágáshuta és Kovácsvágás üdülőfalvak megtekintésével, ami érdemes volt.

 

 

2009 augusztus 16

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Barabás Zoltán, Gönczi László, Kocsis Péter, István

 

Útvonal: Mikóháza – Alsóregmec – Felsőregmec – Alsó-mihályi – Mikóháza

Hollóháza – Kéked – Abaújvár – Zsujta – Göncz – Göncruszka – Vilmány – Hejce

Borsóhegy (747 m magas)

 

Útvonalhossz: 70 km

 

 

Ideális időjárás mellett vágtunk neki a nem mindennapi útnak. Ma kivételesen nem volt alaptábor, két szakaszból állt a túránk. A mikóházi Panziótól Alsóregmecen keresztül Felsőregmecre mentünk , majd a szlovákiai Alsó-mihályiba. Ahonnan egy rövid városnézés után jöttünk vissza . Felsőregmecnél szilváztunk majd a középkori templomukat néztük meg. Feltűnő volt a roma lakosság aránya. Alsóregmecen megnéztük a görög katolikus templomot és a Kazinczy emlékparkot. Aztán irány Mikóháza. Kocsiba ülve Hollóházáig mentünk , és ott újra bringára pattantunk. Nagyszerű emelkedőkben és lejtőkben ,valamint szép táj látványában volt részünk. Hollóháza-Kéked szakasz kemény , Kékes-Zsujta szakasz pedig veszélyesen gyors volt. Abaújvárról Zsujtán keresztül Göncre tekertünk . Ott a már számunkra ismert parkban ebédeltünk. Utunk tovább Göncruszka, Vilmány, Hejce volt. Hejcén egy órát töltöttünk. Nagyon szép és gondozott település. A faluban lévő katonai emlékmű megtekintése után indultunk a repülőgép baleset helyszínére , a Borsó hegyre ,amely 747 méter magasan van. De a legfőbb nehézséget a kavicsos köves hegyi út jelentette. Több idegen is úgy vélte, hogy nem lehet bicajjal feltekerni a hegyre, ennek ellenére mi mégis megcsináltuk. NAGYON BÜSZKE VAGYOK RÁ !!!Sőt magam sem hittem ,hogy sikerül. A hegyen lévő emlékmű megnézése után , zúgtunk le a hegyről, majd a megérdemelt sörözés következett. Tolcsván gyors borvásárlás volt a záró program.

 

 

 

2009 szeptember 6

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Gönci László , Sziki Tamás

 

Útvonal : Kazincbarcika – Vadna – Nagybarca – Bánhorváti – Uppony – Borsodbóta – Sajómercse – Sajóvelezd – Sajókaza – Kazincbarcika

 

Útvonal hossz : 50 - 60 km

 

 

A túra célja nyitni a Bükk irányába ami a lázbérci víztároló meglátogatásával megvalósult. Időnként a hegyi terepkerékpározás elemeit is magában hordozó út bővelkedett nehéz terepben és könnyen leküzdhető szakaszban is.

Humoros volt az idősebb házaspár megjegyzése a kerékpárjaikat a vállukon cipelő csapat számára.

 

 

2009 szeptember 27

 

Résztvevők: Kocsis Miklós , Bihari Csaba, Sziki Tamás

 

Útvonal: Háromhuta – Kőkapu – Vilyvitány – Pálháza – Füzérkomlós – Nyíri – Bózsva – Pálháza – Kőkapu – Háromhuta

 

Útvonal hossza: 80 km

 

 

Változatos útviszonyokkal rendelkező túra volt jó időjárásban. A meglátogatott települések már különböző túrákból már ismertek voltak.

 

 

2009 október 25

 

Résztvevők: Kocsis Miklós , Bihari Csaba , Barabás Zoltán

 

Útvonal :Erdőbénye – Abaújalpár – Boldogkőújfalu – Arka – Boldogkőváralja – Boldogkőújfalu -Abaújalpár – Aranyospuszta – Sima – Erdőbénye

 

Útvonalhossza: 52 km

 

Ezen a napon még a sors is ránk mosolygott , mert kívánni sem tudtunk volna pazarabb időjárási körülményeket. A szokásos túráinkhoz képest egy könnyed kis út elé néztünk. Erdőbényéről királyok módjára borral koccintva indultunk az évadzáró túránkra. Az őszi színpompával ragyogó Aranyosi -völgyön át érkeztünk meg Boldogkőújfalura, onnan pedig Arkára .Itt rövid pihenőt tartottunk, és a lassan üdülőfaluvá váló községben nézelődtünk. Tovább indulva irány a boldogkőváraljai vár . A várhoz feltekerni mindig kihívás egy kicsit, és most sem volt ez másként. Érdekes volt látni a többi turista szemében , hogy ez a három idióta biciklis egészen a vár kapujáig teker .Rövid nézelődés és étkezés után indultunk vissza Erdőbényére. Útközben még feltekertünk Simára , ami egyben nehéz és szórakoztató volt. A festői látvány önmagáért beszélt, így megérte. Visszaérve Erdőbényére egy rövid sörözés után Tolcsvára mentünk borért ,és irány haza.

Humoros volt amikor Miki rábeszélt bennünket a Simai útra , nem mondta ,hogy két kilométer hosszan intenzív emelkedő lesz.

Igazi káprázatos, könnyed zárótúra ,ahol minden kerekre és egészre sikerült. Ez csak Gönczi László személyével tudott volna jobb lenni .

Vége a 2009-es szezonnak ,de várjuk a következőt.

 

 

2010-es szezon

 

A hosszan elhúzódó tél után nehézkesen induló szezonkezdet volt április 03-án. A szezonra vonatkozó tervek között Bükk, Mátra, Erdély és a szlovák felvidék szerepelt. Az új szezon mindíg nagy várakozással kezdődik a hosszú tél után. Új helyszínek, történetek, emberek és sztorik várnak ránk az év folyamán.

 

2010. április 03.

 

Résztvevők: Kocsis miklós, Kocsis Péter, Bihari Csaba, Kiszely Tamás

 

Útvonal: Erdőhorváti - Középhuta - Kőkapu - Kishuta - Nagyhuta - Középhuta - Tolcsva

 

Útvonal hossza: 70 km

 

Mivel a szezonkezdet húsvét előtti nagyszombatra esett, így a csapat átalakult létszámban indult a túrára. Reggel még hideg volt, de azután szép idő lett napközben. A már jól ismert Kőkapu után legurulva Kishutára, majd Nagyhuta volt a program. Ott rövid sörözés után vissza Középhutára tartott az út. Csaba és Tamás tovább tekert Tolcsvára és a szokásos borvásárlással zárult a program.

 

 

2010. április 24.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán, Gönczi László, Kiszely Tamás, Sotkó Tamás

 

Útvonal: Encs - Szalaszend - Fáj - Fulókércs - Szemere - Büttös - Krasznokvajda - Felsőgagy - Alsógagy - Baktakék - Fancsal - Encs - Gibárt - Abaújkér - Abaújszántó

 

Útvonal hossza: 81 km

 

Szép tavaszi időjárással várt bennünket az encsi alaptábor. Innen indultunk Fájra, ahol megnéztük a felújítás alatt lévő kastélyt. Tovább tekerve Szemerén álltunk meg. Ott előbb egy szép középkori templomot láttunk, majd étkeztünk és pihentünk egy kicsit. Ezt követően a szlovák határ mentén tekertünk Büttösre. Érdekesség volt Tamás eltévedése. A következő megálló Baktakéken volt, ahol rövid pihenő és sörözés a szokásos program. Innen Encs, Gibárt, Abaújszántó volt az útvonal. Változatos csereháti terepen zajlott a jó hangulatú, aránylag nehéz terhelésű túra. Szép tájakon tekerhettünk. A virágzó kökény és más cserjék illata végig kísért utunkon. Érdekes volt Encsen találkozni egy fiatal mérnök sráccal, aki maga tervezte fekvő biciklin túrázott.

 

 

2010. május 29.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Vásárosnamény - Vámosatya - Gelénes - Barabás - Gelénes - Csaroda - Tákos - Hetefejércse - Tarpa - Gulács - Jánd - Gergelyugornya - Vásárosnamény - Vitka - Vásárosnamény

 

Útvonal hossza: 80 km

 

A borsodi településeket sújtó árvíz miatt úgy döntöttünk, hogy a beregi táj szépségeit tekintjük meg. A reggeli órákban kicsit felhős volt az ég, de tíz órára már igazi tavasz lett. Sőt délutánra nyári napsütésben volt részünk. A vásárosnaményi alaptáborból Vámosatyára tekertünk, ahol a református templomot és haranglábat néztük meg, majd a Helytörténeti- és Határrendészeti Múzeum volt az úticél. Ezt követően Gelénes majd Barabás és Csaroda voltak a megállóhelyek. Csarodán egy kicsit időztünk a református templomnál és környékén, mert szerintem rendkívül szép hely és hűen tükrözi a beregi táj jellegzetességeit. Tákoson szintén a református templomnál álltunk meg és bent meghallgattuk a gondnok néni előadását. Az ebédidő Tarpán ért bennünket, ahol népdalkörök találkozója volt. Majd Gulács és Jándon áttekerve Gergelyugornyára mentünk, ahol megnéztük, hogy a Tisza áradása mennyire sújtotta az üdülő övezetet. Innen Vásárosnamény és Vitka következett, ahol sörözés volt a záró program. Jó hangulatú, laza túra volt. Humor: A vitkai kocsmában "Farkas István olcsvai gyerek" vicces viselkedése. Kicsit piás volt a fiatalember. Elmesélte, hogy Ő is szokott kerékpározni, volt már hogy 15 kilómétert is tekert. És különben is bátor, mert átsétált a befagyott Szamoson is.

 

 

2010. június 20.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Barabás Zoltán, Gönczi László

 

Útvonal:Tiszavasvári - Hajdúnánás - Hajdúdorog - Hajdúböszörmény - Hajdúdorog - Hajdúnánás - Tiszavasvári

 

Útvonal hossza: 80 km

 

A szeszélyes nyári időjárás már második alkalommal változtatta meg az útvonal tervünket. Alig lehet előre tervezni a programokat, így lett a Bükk helyett a Hajdúság. Borús időben indultunk 9 óra 30 perckor Tiszavasváriból. Az esőtől tartva kételyek voltak bennem, hogy elázunk. Mivel a pontos távot nem ismertem, úgy gondoltam, kicsi csapat - kicsi út. De a nap folyamán az idő is jó volt és a hangulat is. Sőt az útvonal hossza sem kerekedett kicsire, főleg a nagyon jó átlagtempó miatt, ami ritkán ment 30 km/óra alá. Tiszavasváriból indulva Hajdúnánáson álltunk meg egy kicsit, ezt követően Hajdúböszörményig tekertünk. Ott a főteret és környékét megnéztük, valamint ebédeltünk. A város főtere szobrokkal teli és szép. Hazafelé a város határában megittunk egy sört és sajnos nekem lett egy defektem. Mivel erre fel voltam készülve, így nem volt gond a javítással. Visszafelé Hajdúdorogon a főtérnél nézelődtünk, majd a görög katolikus templomot tekintettük meg. Érdemes volt megállni, mert mindkét hely nagyon szép. Jó hangulatú, tempós túránk volt ezen a napon.

 

 

2010. július 11.

 

Résztvevők: Bihari Csaba, Kocsis Miklós, Barabás Zoltán, Gönczi László, Kiszely Tamás

 

Útvonal: Bogács - Noszvaj - Eger - Szarvaskő - Mónosbél - Bélapátfalva - Mónosbél - Szarvaskő - Eger - Noszvaj - Bogács

 

Útvonal hossza: 90 km

 

Nyári kánikulában, ami 30-35 fok volt, indult az eddigi legnehezebb túránk. Pedig csak a Bükk lábánál voltunk és előre nem is sejtettük, hogy mennyire nehéz lesz. A bogácsi alaptáborból Csaba névnapi köszöntése után indultunk Noszvaj irányába. Már az Egerig vezető út embert próbálónak bizonyult, viszont a Bükk látványa felemelő volt. Egerben picit pihentünk, mert volt mit kipihenni. Aztán a szokásos eltévedés és útkeresés után irány Szarvaskő üdülő öko település. Itt folyadék pótlásként rövid sörözés és a kulacsok vízzel feltöltése után irány Mónosbélen keresztül Bélapátfalva. Itt feltekertünk a hegyen lévő kolostorhoz. Az ebédszünetet követően megnéztük a kolostort és gyönyörködtünk a festői táj szépségében. Szép látvány a mészkőhegy, melyet a cement gyártáshoz átalakítottak szinte teraszos vonalakba. Visszafordultunk és komoly tempót diktálva hamar Egerbe értünk. Itt természetesen megnéztük a város nevezetességeit. Szép túrista csalogató hely. Viszont felháborító, hogy egy ilyen városban nem lehetett találni köztéri vízkutat. A csapatnak ekkorra már alig maradt 2-3 dl vize, ami kevés volt a visszaútra Bogácsig. A nagy kánikulában, víz nélkül, meredek emelkedőkkel nagyon nehéz volt az út. Noszvajra kitikkadva értünk és szinte csoda volt a jó hideg sör az amúgy tiszta és barátságos sörözőben. Rövid tekerés után értünk vissza az alaptáborba, Bogácsra. Ezt követően pedig haza. Az út kegyetlen volt, de a csapat hangulat most is remekre sikeredett. Bátran állítom, hogy eddigi legnehezebb túránk volt ez. Az egész csapatot kellően megviselte, kivétel nélkül.

 

 

2010. augusztus 08.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Kiszely Tamás, Sotkó Tamás

 

Útvonal: Májinka - Nagyvisnyó - Szilvásvárad - Láza-bérci víztároló - Májinka

 

Útvonal hossza: 72 km

 

A második bükki túrának verőfényes napsütésben vágott neki a négy fős csapat. Májinka és a Láza-bérci víztároló már ismertek voltak előző túráinkból, de jó volt ismét meglátogatni ezeket a helyeket. A mályinkai alaptáborból a túra végezetéig elkísérte a csapatot az esőfelhő, de szerencsére egyszer sem esett. Szilvásvárad festői szépségét megtekintve az út Bélapátfalvára vezetett. Emlékezetes marad Csaba és Sotkó Tamás egymást előzési manővere.

 

 

2010. augusztus 29.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán, Kiszely Tamás, Sotkó Tamás

 

Útvonal: Sárospatak - Sátoraljaújhely (Kilátó-hegy) - Felsőberecki - Alsóberecki - Vajdácska - Sárospatak - Hercegkút - Sárospatak

 

Útvonal hossza: 64 km

 

Változékony időjárási körülmények között indultunk Sárospatakról. A szemerkélő eső bizonytalanná tett bennünket, de nagyon vártuk a Kilátó-hegyi utat, ezért nekivágtunk. Lesz, ami lesz alapon. De nagy szerencsénkre mindíg elkerült bennünket az eső. Sátoraljaújhelyen egy kis eltévedés után találtunk rá a Kilátó-hegyi útra. Remek, erőt próbáló volt feltekerni a libegőhöz. Én amennyire tartottam a kihívástól, pont olyan jól ment, mert másodikként értem fel Csaba mögött. Természetesen ezt jó teljesítménynek tartom. Visszafelé egy kicsit megálltunk a Zólyomka völgyi borospincéknél. Továbbra is szép látványnak tartom és a fiúknak is tetszett. Csaba edzésként még feltekert a hegyre is egyszer. Mi pedig a városban gurulgattunk és nézelődtünk egy kicsit. Innen Felsőberecki majd Alsóberecki következett. Ott egy sört ittunk és tovább tekertünk Vajdácskán keresztül Sárospatakra. Rövid pihenő és nézelődés után átgurultunk Hercegkútra. Megérte, mert a szép, rendezett településen már voltunk, de azóta építettek egy kálvária emlékművet, pontosabban kegyhelyet, amely szép és a tájra néző látvány is csodás. Végezetül visszatekertünk a sárospataki táborhelyünkhöz és indultunk haza. Érdekesség, hogy alig ültünk be a kocsiba, már zuhogott is az eső. Számomra ez volt az évadzáró, mert a munkahelyen változott a műszakbeosztásom és új gépre kerültem.

 

 

2010. október 10.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Kiszely Tamás

 

Útvonal: Tolcsva - Erdőhorváti - Háromhuta - Pálháza - Mikóháza - Sátoraljaújhely - Sárospatak - Tolcsva

 

Útvonal hossza: 80 km

 

A szezonzáró túra útvonala hasonló volt az évadnyitó útvonalhoz, így úgymond keretbe foglalta a teljes évünket. Az ébredező Zemplénben kezdeni és ragyogó őszi színeivel pihenni készülő hegyekben zárni az évadot minden túrakerékpáros álma lehetne. Annak ellenére, hogy a túra útvonala korábbi útjainkról ismert volt, továbbra is ugyanolyan nehéz az Újhuta - Pálháza szakasz. Nehéz a terep, de az őszi Zemplén látványa kárpótol. Záró programként egy kis borvásárlás Tolcsván.

 

 

 

 

 

 

 

 

2011 .

Minden uj szezon  különös  elvárásokkal indul,a tagok részéről.Saját véleményem,hogy a csapat egyben tartása és esetleges minimális bővitése már sikernek számit.

Túrautvonalaink az időhatárok miatt korlátozottak,de izgalommal várjuk az uj szezont és utjaikat.

 

 

2011. március 14.

 

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán, Gönczi László, Szarka László

 

 

Útvonal: Nyíregyháza – Kálmánháza – Hajdúnánás – Hajdúdorog – Kálmánháza – Nyíregyháza

 

 

 

Útvonal hossza: 50 km.

 

 

 

Szezon nyitó túránk könnyed sík terepen zajlott. Az időjárás nem volt hozzám kegyes mert már induláskor is ború és pára volt. Nyíregyházáról indulva Kálmánházára tekertünk, majd Hajdúnánás következett ahol Gönczi László is csatlakozott a négyfős csapathoz. Aztán Hajdúdorogra gurultunk. Itt rövid pihenéssel és ebédeléssel töltöttünk egy kis időt. A pihenő után utunk hazafelé vezetett. Kálmánházán kicsit frissítettük magunkat üdítővel. Az esőre álló idő miatt hamar tovább indultunk. ( De még is sikerült kicsit megáznunk.)

A csapat hangulata azért jó volt ami a legfontosabb a túrázásainkban. Utunk könnyed. Az idő szezon nyitó álmos, esősre sikerült.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011. április 03.

 

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Hujok Zsolt,

 

 

Útvonal: Bodrogkisfalud – Szegilong – Olaszliszka - Vámosújfalu – Sárazsadány – Bodrog-olaszi – Sárospatak – Sátoraljaújhely (kilátóhegy) – Bodrogkisfalud

 

 

 

Útvonal hossza: 80 km.

 

 

 

Megfelelő időjárás viszonyok között indult a túra Bodrogkisfaludról, Sárospatakra. Az aránylag könnyed útvonal a két új tag miatt lett kijelölve. A közben feltámadó szél miatt így is nehéznek ítélték meg az új fiuk a tempót A sárospataki nézelődés után Sátoraljaújhely volt a célállomás. Majd ott Miki és Csaba feltekertek a kilátóhegyre mely körülbelül 340 méter magas. Aztán vissza Bodrogkisfaludra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011. április.

 

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán, Gönczi László, Pál Sándor,

Sotkó Tamás, Kiszely Tamás, Hujok Zsolt

 

 

Útvonal: I-es csapat: Középhuta – Pálháza – Bózsva – Nyíri – Füzérkomlós – Füzér – Filkeháza-Pálháza – Középhuta

II-es csapat: Füzérkomlós – Hollóháza – Kéked – Abaújvár – Zsujta – Göncruszka-    Vilmány – Fony – Regéc – Óhuta – Középhuta

 

 

 

Útvonal hossza: 65 – 85 km.

 

 

 

Remek időjárási körülménye között vágott neki a nyolc fős csapat a napnak. A tagok közötti nagy teljesítményi különbség miatt két csoportra vált az igazán ritka létszámban lévő kis társaságunk. Középhutáról közösen tekertünk Füzérkomlósig. A remek erdészeti út a már megszokott terhelést hozta amely az újonnan érkezőknek fárasztó volt. Füzérkomlósi ebéddel egybe kötött pihenő után váltunk ketté és indultunk Füzérre, illetve Hollóházára. A füzéri várhoz történő felhajtás után kevés pihenő és nézelődés volt a programja egyik csapatunknak majd vissza indultunk Pálházán keresztül Középhutára. Közben Sanyi kerékpárján defekt javítást végeztünk és jó hangulatban tekertünk az alap táborba.

A második csapat egy hosszabb és nehezebb terepet választott. Ők Hollóházán át Göncruszkán keresztül Fonyig tekertek. Ott rövid sörözés és pihenés várt rájuk, majd Regécen keresztül jöttek Kereszthutára, az alaptáborba.

Nagyon szép időben zajlott a tavaszi túránk. Jó volt látni az ébredező természetet, és egyedi volt a csapathangulat a nagy létszám miatt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011.május 28.

 

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós,  Barabás Zoltán, Gönczi   László,

 

 

Útvonal: Nyíregyháza - Nagyhalász – Tiszatelek – Újdombrád – Dombrád – Gégény – Demecser-Nyírbogdány – Nyírtúra – Nyírpazony- Oros – Nyíregyháza

 

 

 

Útvonalhossza: 94 km

 

 

 

Ragyogó időben indultunk Nyíregyházáról Dombrádra. Az úti cél Laci kérése volt mert szeretett volna Dobrádra tekerni. Sajnos nekem ismét lett egy defektem Tiszateleken cseresznyézés közben, de gyorsan megjavítottuk Lacival. A dombrádi Tisza-parton pihentünk és étkeztünk egy kicsit. Majd a már szokásos alkoholmentes sörözés után a kisvasút kiállítást néztük meg. Innen Gégényen keresztül Demecserbe tekertünk. Számomra meglepő volt a Gégényben látható rendezett fő utca és az egész község tisztasága, és modernsége. Demecserről Nyírbogdányon át gurultunk Nyírturáig, ott pihentünk , és indultunk haza.

Nagyon jó hangulatú volt a túránk a kis csapat ellenére, ás a táv is elég jónak mondható.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011. július 10.

 

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán, Gönczi László, Pál Sándor, Zsotkó Tamás, Kiszely Tamás

 

 

Útvonal : Vállaj – Csalános – Nagykároly – Gencs – Tasnád – Gencs – Nagykároly – Csalános -Vállaj

 

 

 

Úthossza: 80 km

 

 

 

Nagy várakozással kezdtünk neki az első romániai túránkhoz, mert eltérő információink voltak az út és a közlekedési viszonyokról. Utólag rájöttünk feleslegesek voltak az aggodalmaink. Igazi nyári kánikulában kezdtük a napot. A hőfok kb. 35-38°C is volt. Mivel síkterepen zajlott a túránk, és árnyékos útszakasszal nem találkoztunk így embert próbáló napot tudtunk le, és megviselt bennünket rendesen. A vállaji alaptáborból az országhatáron át kelve indultunk Tasnádra. A rekkenő hőségben kihasználtunk minden lehetőséget a víz szerzésre. Szerencsére több kutat találtunk az utunk során, amelyek nagy segítségünkre voltak .Tasnádig szinte nézelődés nélkül tekertünk. Csak vizet vételezni álltunk meg. Komoly tempót diktáltunk főleg Nagykároly és Gencs között. Tasnádon nézelődtünk és pihentünk ebédszünetet tartottunk. A térség központja aránylag szép és tartogat néhány látni valót az ide érkezőknek. Rövid Csaba napi sörözés után indultunk haza. Útközben még megnéztünk egy-egy templomot Tasnádon és Nagykárolyban. A nagykárolyi kastélyt is érdemes megnézni igaz ez most felújítás alatt van de ha elkészül 1-2 év múlva igazán impozáns dísze lehet a városnak.

Haza felé az utunk a hatalmas hőségtől igazán fárasztó volt, de a határátkelő előtt még egy kis hajrát is csináltunk Csabáékkal. Összegezve jellem és akarat formáló túránk volt.

Jó hangulatban telt az idő az egész út folyamán, bár a hőség nagyon igénybe vett bennünket.

 

 

 

 

 

 

2011. augusztus 07.

 

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán, Kocsis Péter, István

 

 

Útvonal: Sárospatak – Sátoraljaújhely (kilátóhegy) – Rudabányácska – Károlyfalva-Sárospatak - Bodrogolaszi – Vámosújfalu – Tolcsva

 

 

 

Útvonalhossza: 70 km

 

 

 

Az időjárás kedvezően indult túránk kezdetén, de utunk végére már nyári meleg vette igénybe a csapatott. Sárospatakon a már szokásos parkoló helyünkön táboroztunk le. Kellemes melegben 9 óra 30 perc kor indultunk kerekezni. Eredeti útvonal bejárásunkat Csaba jó gondolatára megváltoztattuk és a Sátoraljaújhelyi kilátóhegyre tekertünk először. Csaba és Én úgy döntöttünk, hogy kétszer tekerünk fel a hegyre. Csaba ezt szánta főpróbának a következő héten történő versenyre amely a Kékestetőn került megrendezésre, ahol kerékpáros társunk nagyon szép eredményt ért el. „Gratulálunk Csaba „.  A kilátóhegyi utunk után Sátoraljaújhelyen időztünk egy kicsit. Jó volt a belvárosi forgatagban nézelődni és persze az energia utánpótlásra is szükségünk volt. A pihenőt követően Rudabányácskára tekertünk. A nyári melegben jól eset az árnyékot adó erdőben kerekezni. Igazi felüdülésnek számított és utunk legszebb része volt. Innen Károlyfalván keresztül Sárospatakra tekertünk ahonnan  Péter, Csaba és Én tovább tekertünk Bodrogolasziba ,onnan már csak ketten folytattuk Vámosújfaluba és Tolcsvára. Tolcsván borvásárlás volt a már megszokott programzárás.

Kellemes kis könnyed túra volt a mai, jó hangulatban. Számomra érdekes volt látni Péter kerékpáros fejlődését, mert elég jól teljesített annak ellenére, hogy ritkán jön velünk.

 

 

 

 

 

 

 

 

2011. szeptember 04

 

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán, Pál Sándor, Sotkó Tamás

 

 

Útvonal: Miskolc- Lillafüred – Jávorkút-Répáshuta – Bükkszentkereszt-

Bükkszentmiklós – Miskolc

 

 

 

Útvonalhossza: 90 km

 

 

 

A mai napon a Bükkhegységbe vezet a túránk .Meg látogattuk Csaba jávorkúti versenyének helyszínét is, mert Ő azt mondta, hogy érdemes lenne egyszer a csapattal is elmenni oda. Miskolcról szinte nyári melegben indult útjára a csapa Lillafüred felé. A kastélyszállónál meg álltunk ,pihentünk ,s természetesen nézelődtünk egy kicsit. Majd neki vágtunk a jávorkúti útnak, ami igen jó kihívásnak bizonyult. Csabának az út végén úgy nyilatkoztam ,hogy méltó ez a szakasz Ő hozzá. Mindenkit próbára tett ez a 10 km-es emelkedős út. Nevezhetjük Csaba útjának ezt a szakaszt.

Kevés pihenő és étkezés után vissza indultunk Lillafürednél Répáshuta irányába kanyarodtunk. A bükkben lévő utak jó állapotúak, de sok emelkedős szakasz van, ezért igénybe veszik a kerékpárosokat. Répáshuta előtt körülbelül 2 km -ren lejtős volt. A  .jutalmunk és egy kis étkezés, sörözés. Pihenésünk után azonban nehéznek bizonyult a vissza felé vezető út Bükkszentlőrincig de hősiesen leküzdöttük és Miskolc előtt már 4–5 km-rel lejtőn gurultunk.

Jó hangulatú későnyári túránk volt, bár Miskolcon Csaba és Tamás kerékpárral kicsit összekoccantak, de szerencsére nem lett belőle komoly sérülés csak tanulságos volt, hogy mindig figyelni kell egymásra!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011. november 05.

 

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba,  Barabás Zoltán

 

 

Útvonal: Nyíregyháza – Újfehértó – Érpatak – Geszteréd – Balkány – Nagykálló – Császárszállás -Nyíregyháza

 

 

 

Útvonalhossza: 80 km

 

 

 

Szeptember eleji túránk után hosszú idő telt el a szezonzáró utunkig. Személyesen Én már azt hittem, hogy idén nem sikerül egy késő őszi szezonzárót tartani, de szerencsére nem lett igazam. Tipikus őszi időjárási körülményekkel kezdtük a napot. Ez nem szegte a kedvét a csapatnak és kihasználtuk az adandó alkalmat, hogy tekerhessünk egy jót. Miklós úgy döntött, hogy Nyíregyháza környékét fogjuk egy kicsit bejárni, ez a rendelkezésünkre álló idő miatt is jónak bizonyult. Turisztikailag kevés új látnivaló volt utunk során de az őszi színek, fények, levegő és hangulat most is szép emlékeket hagyott bennünk .Nyíregyházáról Újfehértón keresztül Érpatakra tekertünk ahol a trianoni emlékműnél pihentünk, majd Geszterédre indultunk. Innen tovább Balkányba tartottunk. Útközben Újhelyi tanyánál egy kis almát is szedtünk. Balkányban pihentünk és ettünk egy picit, azután indultunk Nagykállóba, onnan Császárszálláson keresztül haza.

Évadzárónk a szokásos jó hangulatban szűk körben zajlott. Örülök, hogy immáron négy szezon van a hátunk mögött, csupa nagyszerű élménnyel gazdagodva. Bízom benne van még lehetőség a csapatban, és lesznek további éveink a melyekben hasonló élményekkel gazdagodhatunk!!!

 

2012-es szezon

 

A nyári szabadidő sportot űzők számára mindíg rettentő hosszúnak tűnik a tél és alig várjuk a végét. Így volt ez most is. Epekedve gondoltunk az eljövendő szezonra és tervekkel, ötletekkel tele vártuk. A csapat egyben tartása lehet a legnagyobb cél. De néhány új tagnak is örülnénk. Az úticélok pedig majd kialakulnak, elvégre nincs "kőbe vésve" az útiterv.

 

 

2012. március 16.

 

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Hulyok Zsolt, Hanuszik Zsolt

 

Útvonal: Nyíregyháza - Nagycserkesz - Tiszaeszlár - Tiszanagyfalu - Rakamaz - Tokaj - Rakamaz - Tímár - Szabolcs - Balsa - Gávavencsellő - Buj - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 105 km

 

Az idei első hosszú hétvége kedvezett a szezonnyitó túra megrendezésének. Már mindenki izgatottan várta a kezdést. Nagy örömére a csapatnak új tag jelentkezett Hanuszik Zsolti személyében. Az időjárás kora tavaszinak bizonyult. Évek óta tervben volt a tokaji út, bár jobb időre gondoltunk szezonnyitóként. Nyíregyházáról Nagycserkesz irányába tekert a csapat. Nyírteleknél Hanuszik Zsolti csatlakozott a brigádhoz és irány Tokaj. Út közben sajnos pedáltörést szenvedett új tagunk, így Ő már Tokajból vonattal visszatért haza Nyírtelekre. A négy fős csapat tovább haladt a szeles időjárásban Tímár, majd Gávavencsellő felé. Hazáig a szél miatt nehéz volt az út, így meg kellett állni pihenni két alkalommal is. A kemény szezonnyitó jól sikerült. Sajnos Barabás Zoli a túra előtti napon törte el a csuklóját, ezért nem tudott részt venni az első közös tekerésben. Kalandos volt a Hanuszik Zsolti napja is.

 

 

2012. április 29.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Barabás Zoltán, Gönczi László, Pál Sándor

 

Útvonal: Tiszafüred - Tiszaszőlős - Tiszaderzs - Abádszalók - Kisköre - Tiszanána - Sarud - Újlőrincfalva - Poroszló - Tiszafüred Gyakorlatilag a rövid Tisza tavi út.

 

Útvonal hossza: 65 km

 

Kommunikációs hiányosságok miatt kicsit nehézkesen indultunk a Tisza tavi túránknak. Már majdnem nyárias melegben indultunk Tiszafüredről egy rövid kört tekerni a tó körül. A jó minőségű kerékpár úton csak az aránylag nagy ellenszél nehezítette a haladásunkat. A túrista forgalom éppen csak kezdett kialakulni. Leginkább horgászok voltak a tó körül. Jó volt érezni a tavasz illatát és a bográcsolóktól származó jellegzetes füstöt. Szép, rendezett a tó környéke, a kerékpár út pedig kitűnő minőségű. Az abádszalóki kikötőnél álltunk meg először pihenni és étkezni. Ezután irány Kisköre, ahol impozáns látvány volt a vízlépcső és a Tisza folyó. Következő pihenő helyünk a Tiszanánai kikötő és kempingnél volt. Itt egy kis étkezés és sör ivás után indultunk Poroszlóra, ahol szintén pihentünk. Tovább haladtunk Tiszafüredre és jöttünk haza. A csapat hangulata jó volt, bár az induláskori problémák egy kicsit rontottak rajta, de az út folyamán túl léptünk ezen. Beszélgetős, viccelődős túránkon Laci tekert a legjobban.

 

 

2012. május 20.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Barabás Zoltán, Gönczi László, Hulyok Zsolt

 

Útvonal: Nagycsécs - Muhi - Ónod - Sajólád - Kistokaj - Miskolc - Lillafüred - Mályi - Nyékládháza - Nagycsécs

 

Útvonal hossza: 91 km

 

Az alaptábor Nagycsécsen egy horgásztó közelében volt. Innen Muhin keresztül tekertünk Ónodra. Itt a Rákóczi vár romjait néztük meg és egy kicsit járkáltunk benne. Annak ellenére, hogy romos a vár, mégis jó volt e történelmi helyszínen nézelődni. A következő úticél Miskolc és Lillafüred. Itt nézelődés, ebédelés után fordultunk vissza. Mályiban hűsítő sörözés volt a program, majd irány vissza Nagycsécsre. Kellemes, könnyed túránk volt a mai napon. Az időjárás délelőtt pont jó, délután már egy kicsit meleg volt. Kis csapatunk beszélgetve, könnyedén tudta le mai napi túránkat.

 

 

2012. június 03.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Pál Sándor, Sotkó Tamás, Kiszely Tamás

 

Útvonal: Hollóháza - Skáros (Eszkáros) - Czana - Kassa - Hollóháza

 

Útvonal hossza: 62 km

 

Ezen a napon megvalósult Miklós régi vágya, kerékpárral Kassára tekerni. Hollóházáról a Szlovákiában található Eszkárosra tekert a csapat. Onnan Kassa volt az úticél. E nagy multú történelmi város tele van látnivalóval és órák hosszat lehet nézelődni. El is szállt az idő hamar, de indulni kellett haza. Az időjárás nagyszerű volt, de az út aránylag nehéz, mert a hollóházi terep igénybe veszi a kerékpárosok kitartását és izmait.

 

 

2012. július 01.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán, Mihályik István, Gönczi László

 

Útvonal: Erdőbénye - Aranyospuszta - Boldogkőváralja - Korlát - Fony - Regéc - Óhuta - Középhuta - Újhuta - Kőkapu - Középhuta - Óhuta

 

Útvonal hossza: 76 km

 

A nyári kánikula miatt csakis olyan túra jöhetett szóba, ahol fák között, árnyékban tekerhettünk. Így a már ismert zempléni tájat látogattuk meg, amely szép, de jó kihívásokkal szolgált számunkra. Külön öröm volt kollégánk, Mihályik Pisti csatlakozása hozzánk. Erdőbényéről a hűvöset adó Aranyosi völgyön keresztül tekertünk Aranyospusztára. Ott picit pihentünk és irány Boldogkőváralja. Óriási 36-38 kilóméteres tempóban tekertük le a 10-13 kilómétert. Innen Korláton keresztül Fonyra mentünk. Ott a szokott helyen rövid ebédelést és sörözést követően Regéc - Óhuta - Kőkapu volt az irány. Ezt az útvonalat már számtalanszor letekertük, de mindíg jó újra csinálni. Nagyszerű emelkedőkkel és lejtőkkel rettentően szórakoztató és persze nehéz terep. Kőkapuról visszatérve Óhutára kicsit pihentünk és irány Tolcsvára bort venni. Onnan haza indultunk. A csapat fennállása óta nem tekertük be a Zemplént egyben. A mostani túránk igen erősre sikeredett, mert gyakorlatilag megkerestük a legmeredekebb helyeket a Zemplénben. Valamint a kánikula is hatalmas volt, de ezek a nehézségek nem törték meg a jó hangulatot.

 

 

2012. július 29.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Gönczi László, Sotkó Tamás, Kiszely Tamás, Pál Sándor, Kocsis Péter

 

Útvonal: Kurityán - Felsőnyárád - Felsőkelecseny - Zuhogy - Ragály - Zádorfalva - Gömörszőlős - Putnok - Dubocsány - Vadna - Sajókaza - Szuhakálló - Kurityán

 

Útvonal hossza: 75 km

 

Ezen a napon a Cserehát eddig nem látott részeit kívánta megismerni a csapat. A táv nem tűnik hosszúnak, de nem is kevés. A Cserehát dimbes-dombos felszínét és az ezzel járó táj szépségeit több nap is kevés bejárni, de a lehetőségek csak egy napra szólnak. A természet olyan csodákat hoz létre, mint az a fa, ahol Laci barátom szuper képe készült.

 

 

2012. október 21.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Kiszely Tamás

 

Útvonal: Sárospatak - Sátoraljaújhely - Pálháza - Füzérradvány

 

Útvonal hossza: 60 km

 

A szervezési furcsaságok miatt a csapat létszám nem lett teljes, viszont az időjárás elkápráztatott mindenkit. Ezt az útvonalat már néhány ízben teljesítette a csapat, így csak a ragyogó ősz ezer és millió színe hozott különbséget a túrában. A szezont a zempléni őszben zárni mindíg nagy öröm és elégedettség. Legalábbis a napló írója így gondolja.

 

 

A 2012-es szezon sajnos kevés túrát hozott. Az okok között a forró nyár, a tagok elfoglaltsága és a több alkalommal előforduló nem pontos egyeztetések szerepelnek. Viszont a megvalósult utak mind jól sikerültek és megismerkedhettünk szűkebb hazánk újabb látnivalóival és végül is ez a célunk.

 

 

2013-as szezon

 

Nagyon ritka hosszú tél volt 2013-ban. Mert régen volt március 15-én 40 centiméteres hó és a húsvét is havasra sikeredett. Ezért nagyon kitolódott a szezonkezdet. Sajnos az új tagok megtartása az elmúlt évek folyamán nem volt sikeres. Ezért továbbra is a csapat összetartása és közös utak tervezése a cél.

 

2013. április 21.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Gönczi László, Barabás Zoltán, Kiszely Tamás, Sotkó Tamás

 

Útvonal: Cigánd - Pácin - Velky Kamenyec (Nagykövezsd) - Pácin - Karcsa - Karos - Bodroghalom - Tiszacsermely - Cigánd

 

Útvonal hossza: 65 km

 

A cigándi alaptáborból erős szeles időjárásban indultunk. A szembe fújó szél az egész túrára jellemző volt. Cigándról a néhány éve már látott Nagykövezsdre mentünk. Sajnos a néhány év folyamán nem történt semmilyen munka a Rákóczi várban. Ezek után vissza Pácinra, majd Karcsára tekertünk, ahol megnéztük a helyi református templomot. Majd tovább tekertünk Karosra. Ott az új honfoglalási házat néztük meg. Szerintem elég drága. Ezek után a karosi honfoglalási temetőbe vezetett utunk. Számomra felemelő érzés volt. Ezek után visszatekertünk az alaptáborba, Cigándra.

 

 

2013. május 12.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Baktalórándháza - Ófehértó - Nyírgyulaj - Nyírbátor - Nyírcsászári - Nyírkáta - Terem - Nyírvasvári - Nyírbátor - Nyírgyulaj - Ófehértó - Baktalórándháza

 

Útvonal hossza: 80 km

 

Az alapcsapat mind a három tagja különböző okok miatt várta ezt a túrát. Miklós nagyszüleit és kisgyermekkorát próbálta felidézni, Csaba kedves barátnője felmenői lakhelyét kereste Nyírkátán. Barabás Zoli pedig csak egyszerűen végre otthon volt. Királyság! Megítélésem szerint május a tavasz varázsa. A lehető legpazarabb időjárási viszonyok vártak ránk Baktán az alaptáborban és az egész út során. Baktalórándháza után Ófehértó következett, ahol a műemlék római katólikus templomot és a főteret néztük meg Zoli büszkeségére. "Hála a csapatnak." Ezután gyúrtuk a kilómétereket. Nyírgyulaj - Nyírbátor - Nyírcsászári - Nyírkáta volt az út. Nyírkátán megálltunk enni és egy picit sörözni egy helyi kocsmában. Rövid sörözést követően Nyírbátor volt az úticél, ahol a történelmi sétányon sétálva nézelődtünk. Nyírbátorból irány Ófehértó, ahol Zoli barátjának a fogadójában elfogyasztott pohár sör után indultunk Baktára. Alig csomagoltuk fel a kerékpárokat, az eső elindult. Mire Nyíregyházára értünk sajnos jég esett. De ilyen a csodás május. Köszönöm Kocsis Miklósnak ezt az utat.

 

 

2013. június 23.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Sotkó Tamás, Gönczi László, Kalapos Erika

 

Útvonal: Hidasnémeti - Buzica - Resica - Mokrance - Moldana - Jasov - Hidasnémeti

 

Útvonal hossza: 100 km

 

Ezen a napon a csereháti Hidasnémetiből indultunk a szlovákiai túránkra.

 

 

2013. július 14.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Gönczi László, Kiszely Tamás, Sotkó Tamás, Kalapos Erika

 

Útvonal: Moldana - Jasov - Zlataldka - Kosjov - Gelmica - Smolvik - Medzer - Jasov - Moldana

 

Útvonal hossza: 125 km

 

Hegycsúcs magassága: 1215 m

 

Ez az út volt a csapat minden idők legje. Mind hosszúságban, mind magasságban. Akik részt vettek rajta gratulációt érdemelnek. Változatos útminőségben kellet az 1215 méterre feljutni. A szlovák táj lenyűgöző szépsége megpróbálta csökkenteni a fáradtság érzését, de így is nagyon kemény túrának minősült mindenki számára.

 

 

2013. augusztus 25.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán, Gönczi László, Kiszely Tamás, Kalapos Erika

 

Útvonal: Balmazújváros - Nagyhegyes - Hajdúszoboszló - Hajdúszovát - Derecske - Ebes - Mikepércs - Debrecen - Balmazújváros

 

Útvonal hossza: 90 km

 

A nehéz szlovákiai utak után egy könnyed hajdúsági út következett. Remek időjárási viszonyok között indultunk Balmazújvárosból Hajdúszoboszlóra. Út közben elénk jött Gönczi Laci és így tekertünk el hozzájuk. Rövid pihenő után Hajdúszovát és Derecske volt az úticél. Ott megnéztük a város határában a gömbházat, ami focilabdára hasonlít. Előtte a város parkjában ebédeltünk. Ezek után Ebesen keresztül Mikepércsre tekertünk. Ott rövid étkezés után a túránk legszebb építményét, a műemlék templomot néztük meg, majd elindultunk Debrecenbe. A debreceni Nagytemplom előtti főtéren pihentünk egy bő félórát, majd vissza bringáztunk Balmazújvárosba. Kellemes, könnyed túra volt. Bár időnként azért a széllel is kellett küzdenünk. A hangulatra a szokásos beszélgetős, viccelődős volt a jellemző.

 

 

2013. október 27.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Kalapos Erika, Kiszely Tamás, Sotkó Tamás

 

Útvonal: Vámosújfalu - Sárazsadány - Bodrogolaszi - Sárospatak - Sátoraljaújhely - Mikóháza - Pálháza - Füzérradvány - Pálháza - Kőkapu - Erdészeti út - Háromhuta - Erdőhorváti - Komlóska - Erdőhorváti - Tolcsva - Vámosújfalu

 

Útvonal hossza: 90 km

 

A szezonzáró túra ragyogó időben vezetett a Zemplén szívébe. Sajnálatos módon zárásként is akadtak szervezési és kommunikációs problémák. A túra fizikai terhelése igen jónak mondható a megtett hossz és magassági szintek miatt. A természet már erősen őszi hangulatban várta a csapatot. De a Zemplén minden időben szép. A meglátogatott helyeket már több alkalommal megismertük, de ebben a sorrendben még nem lett végig tekerve. Mivel a meglátogatott helyek építészeti értékeit már ismertük, így lehetett a természeti szépségekre figyelni. Tökéletes zárás volt ez a 2013-as szezonra. A nehéz és könnyed terepek épp úgy váltakoztak, mint az idei szezonunkban. Mivel ebben az évben megdőltek a túra hossz és magassági rekordok is, ezért méltó volt egy ilyen típusú és nehézségű záró út is.

 

 

2014-es szezon

 

2014. március 23.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Barabás Zoltán, Gönczi László

 

Útvonal: Nyíregyháza - Ibrány - Nagyhalász - Kemecse - Sényő - Napkor - Nyíregyháza - Oros - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 70 km

 

Napos, de szeles időben kezdtük szezonnyitó túránkat. A nyíregyházi vasútállomásról Nyírszőlősön keresztül Ibrányba vezetett utunk. A reggeli időpont miatt itt egy kávét ittunk és indultunk Nagyhalászon keresztül Kemecsére. Út közben intenzív volt a szél. Időnként rendesen kellett tekerni a pedált. Kemecsén ritka élményben volt részünk, mert a református templomban nem csak nézelődhettünk, de a toronyba is felmentünk megnézni a harangokat. Kemecséről Sényőre tekertünk, ahol rövid ebédelést rendeztünk, majd indultunk Napkor érintésével Orosra. Ott Miklós meglepetésként palacsintás ebéddel váratott bennünket. Rövid beszélgetés után indultunk haza. Szezonnyitó túrának pont megfelelő volt a mai nap. Könnyed útnak bizonyult ez a 70 km.

 

 

2014. április 27.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Nyíregyháza - Nagykálló - Kálósemjén - Pócsoetri - Máriapócs

 

Útvonal hossza: 65 km

 

 

2014. május

 

Résztvevők: Barabás Zoltán, Gönczi László

 

Útvonal: Nyíregyháza - Császárszállás - Lászlótanya - Nagykálló - Érpatak - Újfehértó - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 50 km

 

 

2014. június

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Nyíregyháza - Császárszállás - Lászlótanya - Nagykálló - Érpatak - Nagykálló - Ludas tó - Nagykálló - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 65 km

 

 

2014. július 27.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Barabás Zoltán, Gönczi László, Bihari Csaba, Kalapos Erika

 

Útvonal: Bodrogkeresztúr - Tarcal - Mád - Tállya - Abaújszántó - Boldogkőváralja - Arka - Boldogkőváralja - Korlát - Fony - Regéc - Óhuta - Erdőhorváti - Tolcsva - Vámosújfalu - Olaszliszka - Szegilong - Szegi - Bodrogkisfalud - Bodrogkeresztúr

 

Útvonal hossza: 105 km

 

 

2015-ös szezon

 

2015. augusztus 23.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Baktalórántháza - Gyulaháza - Nyírmada - Pusztadobos - Kántorjánosi - Baktalórántháza

 

Útvonal hossza: 65 km

 

Augusztusi túránk kellemes nyári reggeli melegben kezdődött Baktalórántházán. Innen Gyulaházára kerekeztünk Farkas Bertalan űrhajós szülőfalujába. Látnivaló, hogy szinte minden az űrhajósról szól. Érdekes volt látni a köztérre kitett űrhajózási erekjéket. Utunk Nyírmadára vezetett. Itt kávészünet következett, majd haladtunk tovább Pusztadoboson át Kántorjánosi irányába. Ez után Baktalórántházáig tekertünk. Könnyed túra volt, ami baráti hangulatban telt.

 

 

2015. november 02.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Nyíregyháza - Kálmánháza - Hajdúdorog - Újfehértó - Nagykálló - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 72 km

 

Késő őszi túránk hirtelen döntés eredménye. Párás, hideg idő várt ránk az első kilómétereken. A kellemesebb idő Hajdúdorogot elhagyva kezdett éledni. Újfehértón megálltunk rövid pihenőre a főtéren nézelődni, majd irány Nagykálló. Út közben az érpataki elágazásnál található Trianon emlékhelynél kicsit beszélgettünk. Nagykállóból Nyíregyháza felé vezetett túránk. A hideg idő ellenére jó volt együtt tekerni, mert minden alkalom egy plusz kikapcsolódás.

 

 

2016-os szezon

 

2016. február 07.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Nyíregyháza - Oros - Nyírtura - Sóstó - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 35 km

 

Igazi korai szezonkezdet. Az időjárás csodálatos volt. A téli hideg ellenére ragyogó napsütésben volt részünk. Célunk egy laza, könnyed gurulás volt jó beszélgetéssel. Céljaink megvalósultak, remekül éreztük magunkat.

 

 

2016. február 28.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Nyíregyháza - Nyírszőlős - Ibrány - Tiszabercel - Nagyhalász - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 69 km

 

Tél végi túránk hideg, de szép napos időben zajlott. Nyíregyházáról indulva Nyírszőlősön és Ibrányon keresztül tekertünk Tiszabercelre. Itt először a Tiszánál álltunk meg, aztán pedig az erőműnél nézelődtünk hosszabb ideig. Visszafordulva Nagyhalászon át gurulva értünk Nyíregyházára. A hidegebb idő ellenére jól sikerült túra volt ez is. Utunk során Búj határában felmentünk egy többszintes fa kilátóba is.

 

 

2016. április 03.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Kalapos Erika, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Sárospatak - Sátoraljaújhely - Magas-hegy - Rudabányácska - Sárospatak

 

Útvonal hossza: 60 km

 

Tavasz köszöntő túránk borongós időben, de annál jobb hangulatban kezdődött Sárospatakon. Sátoraljaújhelyre érve felküzdöttük magunkat a Magas-hegyre. Étkezés és pihenő után indultunk Rudabányácska irányába. Közben még a napocska is sütni kezdett. A hegyek között nagyon hangulatos úton haladtunk Sárospatak irányába, ahol a várat és környékét jártuk be. Nagyon jó hangulatú, könnyed túra volt.

 

 

2016. május 09.

 

Résztvevők: Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Nyíregyháza - Tokaj - Tarcal - TV-adó - Tokaj - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 90 km

 

Néhány éven keresztül ígértem Lackónak, hogy feltekerünk Tarcalon a Kopasz-hegyre. Sok halasztgatás után ezen a napon megtettük. Küzdelmes a fel vezető út. Nemcsak a szintkülönbség, de a rossz útminőség is nehezíti a kerékpárosok dolgát.

 

 

2017-es szezon

 

2017. augusztus 14.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Nyíregyháza - Tokaj - Tarcal - Mád - Disznókő - Tarcal - Tokaj - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 98 km

 

Túránk ragyogó időjárási körülmények között zajlott. Köszönhetően az új kerékpár útnak Nyíregyháza - Tokaj között, sikerült Miklóst is rávenni a Tokajba való tekerésre. Javaslatomra Tokajból átkerekeztünk Tarcalra és innen tovább a disznókői kilátó-filagóriához. Szép látvány nyílik az alföldre és a hegyekre egyaránt. Étkezést és nézelődést követően indultunk haza.

 

 

2019-es szezon

 

2019. április 05.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Balsa - Kenézlő - Zalkod - Kenézlő - Viss - Kenézlő - Balsa - Szabolcs - Tímár - Balsa

 

Útvonal hossza: 42 km

 

Szezon nyitó túránk a Bodrog-közben zajlott. Balsánál komppal keltünk át a Tiszán. Kenézlőn áttekerve Zalkodra értünk. Mivel ez a település a Bodrog árterében van és zsákfalu, ezért a község végénél egy kicsit nézelődtünk az ártérben és fordultunk vissza. Kenézlő után a másik zsáktelepülés, Viss következett. Itt kitekertünk a falu határában lévő Törökérre, ahol a vízátemelő szivattyú-telepet és a Bodrog árterét néztük meg. Vissza indultunk Balsára, és irány Szabolcs. A földvárnál pihentünk. Aztán Tímárra kerekeztünk, ahol egy halászlével zártuk a napot. Minden megvolt, ami a szezonkezdethez kell. Jó társaság, napsütés, szél, fáradtság.

 

 

2019. június 02.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Erdőbénye - Aranyospuszta - Boldogkőváralja - Arka - Sima - Erdőbénye

 

Útvonal hossza: 46 km

 

Kellemes, szép nyári napon zajlott a túránk. Mivel hegyek között tekeregtünk, a nap erejéves sem volt gond. Erdőbényéről az aranyosi völgyön keresztül Aranyospusztára kerekeztünk, innen tovább Boldogkőváralja következett. A várhoz feltekerve pihenő, nézelődés, majd irány Arka. Az őskori településen megpihentünk, majd vissza mentünk Simára. Feljutva a faluba nagyszerű kilátás adódik a környező hegyekre. Gyors legurulást követően Erdőbényére vettük az irányt.

 

 

2019. július 21.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Bihari Erika, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Kisvárda - Pap - Nyírlövő - Aranyosapáti - Újkenéz - Mezőladány - Benk - Tiszamogyorós - Mándok - Eperjeske - Tiszaszentmárton - Tiszabezdéd - Tuzsér - Kisvárda

 

Útvonal hossza: 88 km

 

Kisvárdáról indulva első pihenőnk Papon volt egy szabadidő parkban. Majd Aranyosapátiban kitekertünk a Tisza partra. Tiszamogyoróson a református templomot néztük meg. Mándokon a felújított Forgács kastélynál álltunk meg egy kicsit. Tiszaszentmártonnál a műemlék református templomot tekintettük meg. Majd Tuzséron a Lónyai Menyhért kastélyban nézelődtünk. Tartalmas túra volt a mai nap is kultúrális és túrisztikai szempontból egyaránt.

 

 

2019. október 23.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Bihari Erika, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Nyíregyháza - Nyírtura - Libabokor - Sóstóhegy - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 40 km

 

Laza szezonzáró tekerés volt ezen a napon. Mivel az időjárás kedvezett, ezért egy kis bringázást szerveztünk, csak a társaság beszélgetéséhez.

 

 

2020-as szezon

 

2020. április 25.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Nyíregyháza - Császárszállás - Biri - Balkány - Szakoly - Nyírbogát - Nyírbátor - Máriapócs - Nagykálló - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 102 km

 

Az időjárás előrejelzés alapján szeles idő volt várható, de mi azért nekivágtunk a túrának. Nyíregyházáról Birin keresztül Balkányba tekertünk, ahonnan rövid pihenő után indultunk Nyírbogátra. Itt a műemlék református templomot néztük meg. Tovább Nyírbátor felé vettük utunkat. Visszafordulva Nyíregyházára megkezdődött a küzdelem a széllel. Máriapócs után már szinte elviselhetetlen volt. Több alkalommal lefújt bennünket az útról. Igen kemény volt ez a túra.

 

 

2020. május 30.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Nyíregyháza - Nyírtura - Sényő - Nyírtét - Székely - Nyírtét - Sényő - Napkor - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 80 km

 

Nagyon szép tavaszi időben kezdtük túránkat. Nyíregyházáról indulva Sényőre tekertünk, ahol rövid pihenőt tartottunk. Nyírtétre érve megnéztük a műemlék református templomot. Innen Székelyre mentünk, ahol az Orosz kastélyt és a műemlék református templomot tekintettük meg. Ez után visszatekertünk Nyírtétre, majd Sényőn keresztül Napkor következett. Oroson keresztül vissza érkeztünk Nyíregyházára. Csodálatos napsütésben, akác virágzáskor túráztunk.

 

 

2020. június 06.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihar Csaba, Bihari Erika, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Vásárosnamény - Tisza töltése - Lónya - Tiszaadony - Vásárosnamény - Vitka - Vásárosnamény

 

Útvonal hossza: 80 km

 

Vásárosnaményból indulva a Tisza töltésén Lónyáig tekertünk. Az országhatárnál rövid pihenő után fordultunk vissza Vásárosnaményba. Szép nyári időben gyönyörködhettünk a természet szépségében. A Tisza ártere mindenhol vadregényes és magával ragadó.

 

 

2020. augusztus 02.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Gönczi László, Barabás Zoltán, Bihari Erikam Bihari Csaba

 

Útvonal: Nyíregyháza - Tiszalök - Tiszadada - Tisza töltése - Tiszadob - Tiszavasvári - Tiszalök - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 63 km

 

Kissé hűvös reggel várt ránk a túránk kezdetén. Az alaptábor Tiszalök Kenyérgyári Kenderáztató halastónál volt. Innen a tiszalöki vízierőműhöz, majd Miklós testvéréhez vezetett az utunk. Rövid baráti beszélgetést követően indultunk Tiszadadára és a töltésen végig Tiszadobra. Az út kiváló minőségű, a táj pedig gyönyörű volt.

 

 

2020. augusztus 16.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Vásárosnamény - Tisza töltése - Tivadar - Jánd - Gulács - Kisar - Nagyar - Szatmárcseke - Nagyar - Jánd - Vásárosnamény

 

Útvonal hossza: 78 km

 

A mai napi túránk 3 fővel indult a vásárosnaményi alaptáborból. A Tisza töltésén végig tekerve jutottunk el Kisarig. Itt rövid pihenőt tartottunk. Szép, rendezett a kemping környéke. Reggeli frissítésként kávé, sör, műzli szelet. Sajnos ekkor esett szét Lackó bringáján a hajtás, ami egy kicsit megnehezítette az utat. Összeszerelés után indultun Nagyarra, ahol a Luby kúriát néztük meg.

 

 

2020. szeptember 17.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Nyíregyháza - Újfehértó - Hajdúdorog - Kálmánháza - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 57 km

 

Egy kis melónap utáni tekerést rendeztünk ezen a délutánon. A szokásos Tokaj helyett más útvonalat kerestünk. Nagyon erős széllel kellett megküzdenünk. Ami Hajdúdorogig segített, és rendkívül jó tempóban haladtunk. Hazafelé viszont szembe széllel küzdöttünk.

 

2021-es szezon

 

2021. február 28.

Résztvevők: Kocsis Miklós, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Nyíregyháza - Nyírpazony - Nyírbogdány - Kék - Demecser

 

Útvonal hossza: 65 km

 

Szezon indító túránkat 20 - 30 kilóméteresre terveztük, de Miklós meglepett bennünket egy 65 kilóméteres szakasszal. Ami elsőnek elég fárasztó volt. Nagyon csendes vasárnapi forgalomban tekertünk végig. Így volt lehetőségünk beszélgetni út közben. A tempó nagyon év eleji és a teherbírásunk is.

 

 

2021. március 04.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Nyíregyháza - Gyulatanya - Dankóbokor - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 38 km

 

Rövid délutáni tekerést szerveztünk erre a napra munka után. Valamint az időjárás sem kedvező még. Kicsit borult naunk volt, de a kellemes tekerés örömet okozott. Év elejére megfelelő bármilyen kis tekerés is. Fő a jó hangulat.

 

 

2021. május 24.

 

Résztvevők: Bihari Csaba, Bihari Erika, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Nyíregyháza - Császárszállás - Nagykálló - Érpatak - Nagykálló - Napkor - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 80 km

 

Akácvirág nézésre indultunk volna ezen a túrán. Sajnos még korai volt az időpont, de így is tekertünk egy kellemeset. Nyíregyházáról Császárszálláson keresztül Nagykállóba tekertünk. Onnan Érpatak volt az úticél. Vissza fordulva Ludastónál egy kicsit nézelődtünk. Majd Harangodon pihentünk. Csaba javaslatára Napkor felé vettük az irányt, és onnan pedig haza Nyíregyházára.

 

 

2021. július 03.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Bihari Erika, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Nyíregyháza - Tokaj - Bodrogkeresztúr - Tarcal - Tokaj - Nyíregyháza

 

Útvonal hossza: 100 km

 

Mivel eső volt várható a mai napra, ezért csak sima Nyíregyháza - Tokaj túrát terveztünk. Út közben az útvonal megváltozott nagy kerüléssé. Bodrogkeresztúron feltekertünk a kilátóhoz. Pihenőt követően hársvirágot gyűjtöttünk Miklósnak. Irány Tarcal - Tokaj, majd rövid pihenő után indultunk haza. Nyírteleknél aztán az eső is utól ért bennünket, de nem volt számottevő.

 

 

2021. július 23.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Tarcal - Mezőzombor - Szerencs - Monok - Golop - Tálya - Mád - Tarcal

 

Útvonal hossza: 50 km

 

Rövid, de annál tartalmasabb túrának vágtunk neki. Tarcalról indulva első állomásunk Mezőzombor volt. Itt a főteret néztük meg. Majd irány Szerencsre, ahol várlátogatás következett. Innen Monokra tekertünk, és Kossuth Lajos házát jártuk be. Golopon a felújított Rákóczi kastélynál pihentünk, nézelődtünk kicsit, majd Mádra mentünk, ahol a zsinagógát néztük meg. Végezetül Tarcalon halászlét ettünk Miklós jóvoltából. Ez a túra egyfajta kultúrális és túrisztikai tobzódás volt.

 

 

2021. augusztus 22.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihar Csaba, Bihari Erika, Gönczi László, Barabás Zoltán

 

Útvonal: Kántorjánosi - Hodász - Nyírkáta - Terem - Vállaj - Mérk - Fábiánháza - Nagyecsed - Nyírcsaholy - Mátészalka - Jármi - Őr - Kántorjánosi

 

Útvonal hossza: 76 km

 

Ragyogó időben keltünk útra Kántorjánosiból. Hodászon keresztül Nyírkátára tekertünk, ahol a református templomot és környékét néztük meg. Csaba Erikával elgurult Erika nagyszülei házához. Indultunk tovább Teremen keresztül Vállajra, ahol a katólikus templomot néztük meg. Nagyon szép. Tovább tekertünk Mérkre, ahol hideg üdítővel oltottuk szomjunkat a kocsmában. Miklós szokásához híven ismét talált egy nem józan beszélgető társat, aki szerint a f@szom kerékpározik, elég neki a boltig és a kocsmáig eljutni. Aztán Fábiánháza és Nagyecsed következett. Majd Nyírcsaholyban álltunk meg egy kis kondiparkban. Mátészalkán nagy adag finom fagylaltot kaptunk Csabától. Tovább tekertünk Jármin keresztül Őrig. Itt ismét kondiparkoztunk egy kicsit. Ezt követően irány Kántorjánosi. Nagyszerű túra volt remek időjárással. Vállaj település katólikus templomát érdemes volt megnézni. A nap vicce Mérken Miklós beszélgető társa.

 

2021. szeptember 05.

 

Résztvevők: Kocsis Miklós, Bihari Csaba, Barabás Zoltán, Gönczi László

 

Útvonal: Balkány - Nyíradony - Nyíracsád - Asszonyrész - Nyíracsád - Buzita - Nyírábrány - Fülöp - Bánháza - Penészlek - Nyírbéltek - Nyírlugos - Nyírmihálydi - Szakoly - Balkány

 

Útvonal hossza: 98 km

 

Az ősz beköszöntével a reggeli 10-12 celziuszfokok már elég hűvösnek hatnak. A szélfogó kabátok nagyon jól elfértek rajtunk. Ezen a napon gyakorlatilag a Gúthi erdőben tekertünk. Az egész nap folyamán árnyas hűvösben volt részünk a fák takarásában. Balkányból indulva Nyíradony határában álltunk meg egy templomnál, amelyet a Gúthi család épített. Található itt egy vasút történeti emlék, Zsuzsi mozdony is. Következő úticélunk Nyíracsád, ahol a csodálatos szépségű református templommal ismerkedtünk, valamint a környezetével. Ez után következett a menetrendszerű eltévedésünk. Buzitára értünk, ahol tulajdonképpen semmi nincs. Indultunk vissza Nyírábrányra. Itt a parkban rövid étkezés, majd kávé, üdítő a sorrend. A városkában található kilátó, amely le van zárva, de számunkra ez nem mindíg akadály. Valamint az Eördögh-kastély. Innen Fülöpre tekertünk. Ismét egy kilátót látogattunk meg. Majd Bánházára indultunk. A település határában szépen felújított kápolna található. Penészleken a görög katólikus templomban beszélgettünk a nagyon lelkes gondnok házaspárral. Utunk tovább Nyírbéltekre vezetett. Műemlék katólikus templomot látogattuk meg, és a helyi plébánossal beszélgettünk. Nyírlugosról Nyírmihálydira, majd Szakolyra tekertünk. Végezetül a célállomás, Balkány következett.

Ezt a túrát nevezhetjül a templomok és kilátók útjának a Gúthi erdő környezetében. Szép és fárasztó napot tudhatunk magunk mögött.

Asztali nézet